Condiții mai bune pentru micii producători

“Promovăm producătorii giurgiuveni” oferindu-le o locație mai spațioasă care de astăzi are și apă curentă și va fi dotată cu umbrele noi, în cel mai scurt timp.

Este vorba despre noul spațiu pus la dispoziție de municipalitate pentru comercializarea produselor micilor producători, în schimbul achitării unei taxe modice de 4,3 lei/mp.

Mutarea, în zona adiacentă Pieței Centrale Agroalimentare s-a produs din dorința de a oferi producătorilor care comercializează legume și fructe autohtone un spațiu mai curat, mai usor accesibil și mai generos.

Tot aici, la fiecare sfârșit de săptămână vor fi organizate piețele volante la care vor fi invitați producătorii giurgiuveni, dar și cumpărătorii aflați în căutarea de marfă la un preț accesibil, direct de la cel care o produce.

Ultima modificare: 23.06.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PROGRAMUL DE LUCRU CU PUBLICUL ÎN CADRUL DIRECȚIEI DE EVIDENȚĂ A PERSOANELOR